On - Line katalóg

Novinky

Krásna literatúraLiteratúra pre deti a mládežOdborná literatúra

Prianie | autor: Nicholas Sparks
Román ukrýva príbeh dievčaťa (ženy), ktorá otehotnela v 16 rokoch. Rodičia ako veriaci katolíci ju posielajú ďaleko z domu, aby „neboli reči“. Maggie sa ocitá sama v cudzom svete, bez rodiny, kamarátok na obdobie, pokiaľ vynosí dieťatko, porodí ho a potom odovzdá na adopciu. Čím všetkým si táto neskúsená mladá dievčina musí prejsť sa dozviete, keď siahnete po tejto zaujímavej knihe.
Spolok Judášov | autor: Peter Šloser
Existovala na Slovensku policajná chobotnica? Vznesené obvinenia a právoplatné odsúdenia bývalých policajných funkcionárov nasvedčujú, že jej chápadlá k nám siahajú. Peter Šloser tak ako vo svojich predošlých románoch, opäť poukazuje na krivákov z najvyšších poschodí slovenskej polície a zradcov, ktorí sa spreneverili svojmu poslaniu.
29. február | autor: Andrea Rimová
Timea po komplikáciách vo vzťahu prahne po oddychu pre svoju unavenú dušu, a preto vzkriesi svoju lásku k literatúre. Keď v jednej zo starých kníh náhodne objaví zažltnuté svadobné oznámenie svojej milovanej tety a neznámeho muža, prebudí sa v nej zvedavosť. K žiadnej svadbe totiž nikdy nedošlo. Tetine vyhýbavé odpovede vyvolávajú ďalšie otázky, a preto Timea začne hľadať pravdu na vlastnú päsť.
Tu som doma | autor: Silvia Bystričanová
Temperamentnú Naďu privedie nečakané dedičstvo na miesto, kde stretáva svojráznych susedov, ktorí formujú jej talent, túžby aj schopnosť odpúšťať. Získava v nich rodinu i kamarátov a postupne spoznáva, kto bol jej strýko a kde má v jej rodine korene pravda. Ďalšia autorkina kniha, plná pokory a dobra, s krásne sformulovanými pocitmi a myšlienkami.
Polnočná ruža | autor: Lucinda Riley
Strhujúci príbeh indickej dievčiny Anáhity a jej rodiny sa odohráva v rozpätí štyroch generácií na dvoch kontinentoch – vo veľkolepom paláci indického maharadžu a v majestátnom šľachtickom sídle na juhu Anglicka. Obdivuhodný spôsob, akým autorka prelína minulosť s prítomnosťou, a nečakané zvraty deja jej získali zástupy čitateľov na celom svete.
Portrét neznámej ženy | autor: Daniel Silva
Dvadsiata druhá časť jednej z najúspešnejších špionážnych sérií všetkých čias presvedčivo dokazuje, že v tomto žánri sa jej autorovi nik nevyrovná. Gabriel Allon, legendárny špión a reštaurátor sa rozhodne pretrhnúť putá s izraelskou tajnou službou, rozlúčiť sa so spolupracovníkmi a nastúpiť do firmy, kde sa kedysi učil reštaurátorskému remeslu. Na prosbu starého priateľa sa však opäť pustí do mimoriadne riskantného pátrania po najväčšom falšovateľovi v dejinách umenia.
Rytierov sľub | autor: Jana Pronská
Tvorba prvej dámy slovenskej historickej romance Jany Pronskej je nerozlučne spätá so stredovekým Slovenskom. Na stránkach jej kníh ožívajú naše hrady a zámky a vytvárajú príťažlivú kulisu pre podmanivé ľúbostné príbehy, plné temných tajomstiev, intríg, nenávisti a lásky. V plnej miere to platí aj o najnovšom románe Rytierov sľub, odohrávajúcom sa na Hrušovskom panstve.
Karneval krýs - príbeh z prašivých čias | autor: Jozef Banáš
Hlavný hrdina Banášovho románu sa rozhodne vstúpiť do politického karnevalu, ale rýchlo zistí, že politika je stroj, ktorý slušného človeka zmení na prasa, aby z neho napokon vyšiel ako klobása. Pochopí, že charakter človeka sa spozná vtedy, keď dostane do rúk moc. Pýta sa: Načo sú zákony tam, kde vládnu peniaze? Na vlastnej koži sa presvedčí, že takzvané demokratické voľby sú ideálny systém, v ktorom jedni zlodeji legálne vymenia druhých, aby rozkradli peniaze tých, ktorí ich volili.
Posledný dom na Zbytočnej ulici | autor: Catriona Ward
Každý vie, že poslednému domu na Zbytočnej ulici sa treba vyhnúť oblúkom. Žije v ňom Ted, čudák s mačkou a dcérou, ktorú nikto nikdy nevidel. Pred jedenástimi rokmi bol Ted hlavný podozrivý v prípade uneseného dievčatka. Hoci polícia uňho doma nič neobjavila, nedokáže sa zbaviť stigmy vraha. Je len obyčajný muž, ktorý dopláca na predsudky okolia? Alebo nepotrestaný zločinec s dobre pochovanými tajomstvami.
Právo krvi a železa | autor: Zuzka Šulajová
Historický román z obdobia Samovej ríše od autorky obľúbeného historického románu Oheň v srdci. Temný príbeh plný bolesti a vášne z čias kolísky európskych národov v tajomnom období 6. – 7. storočia. Príbeh plný povier, legiend, tradícií a mystiky.
Vlk | autor: Samuel Bjőrk
Neďaleko mesta sa nájdu mŕtvoly dvoch jedenásťročných chlapcov. Medzi telami leží biely zajac. Prípad sa nikdy nevyriešil. O osem rokov sa nájdu ďalšie dve telá chlapcov zavraždených rovnakým spôsobom. Tentoraz medzi nimi leží líška. Holger Munch, nový šéf oddelenia vrážd, potrebuje pomoc a tak osloví vynikajúcu študentku policajnej akadémie Mui Krügerovú. Spoločnými silami sa prehrabávajú temným a hrôzostrašným prípadom. Situácia sa vyostrí, keď zmiznú ďalší dvaja chlapci
Výnimočná | autor: Katarína Gillerová
Diane láska k Alanovi pomáha prekonať bolesť spôsobenú otcovým odchodom od rodiny. Po čase však do ich života zasiahne tragická nehoda v otcovej novej rodine a Diana sa ocitne pred životnou výzvou: zabudnúť na nenávisť a pomôcť tým, čo to potrebujú. Začne pátrať v rodinnej histórii, vďaka čomu na povrch vyplávajú nielen šokujúce udalosti v jej vlastnej rodine, ale aj príbehy ľudí, ktorých chamtivosť a nešťastie viedli na začiatku 20. storočia ku kriminálnym činom nebývalého rozsahu
Keď sadá súmrak | autor: Robert Bryndza
Novinárka Joanna Duncanová zmizla pred dvanástimi rokmi po tom, ako odhalila politický škandál. Väčšina ľudí – vrátane polície – už jej hľadanie vzdala. Ale Joannina matka sa nemieni vzdať. A tak začínajúca detektívna agentúra Kate Marshallovej a jej kolegu Tristana Harpera dostane prvý veľký prípad.
Padreho klan | autor: Marek Vagovič
Trvalo šesť rokov, kým sa dostal šokujúci príbeh slovenskej policajnej mafie do vyšetrovacích spisov. A teraz sa o ňom dozviete z tejto knihy. Autor čerpal z osobných svedectiev kajúcnikov a hlavných aktérov zvnútra systému. Zároveň strávil dlhé hodiny v rozhovoroch s vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami, ktorí riešia najzavážnejšie kauzy prepojenia organizovaného zločinu s politikou, justíciou a bezpečnostnými zložkami. Vitajte vo svete špinavých peňazí, intríg a nekontrolovateľnej moci.
Olívia | autor: Táňa Keleová-Vasilková
Olívia, mladá hrdinka tohto príbehu, miluje husle a svoju rodinu. Túži po pokojnom živote, v ktorom by sa mohla venovať predovšetkým hudbe a sebe... Lenže život býva komplikovaný a nie vždy sa nám darí plniť si sny. Olívia zakopáva o problémy, ktoré ju okrádajú o úsmev, no hrejivé situácie jej dávajú vieru a silu pokračovať.
Omyly a dohry | autor: Adriana Macháčová
Laura už v detstve veľmi ťažko znášala napätie premenlivého vzťahu svojich rodičov. Po smrti otca sa s matkou odcudzili, pretože Laura jej nevie odpustiť vzťah s iným mužom. Zmäkne, až keď matka ochorie. Anna sa túži zbaviť temných spomienok a odhalí dcére tajomstvo, ktoré ju dlho ťažilo. Matkino priznanie otriaslo Lauriným svetom; nevie, čo si má o ňom myslieť, a preto sa rozhodne pátrať...
Lucia | autor: Bernard Minier
Skupina študentov kriminológie odhalí existenciu vraha, ktorý svoje obete aranžuje podľa renesančných obrazov. Je možné, že vraždil znova? Keď polícia nájde brutálne ukrižovaného madridského vyšetrovateľa, zdá sa, že sa nemýlili. Jeho partnerka Lucia Guerrero sa s pomocou študentov púšťa do zložitého vyšetrovania. Spoločne budú čeliť svojim najhorším obavám, vlastnej minulosti – a pravde, ktorá je odpornejšia než všetky zverstvá z legiend a mýtov.
Slepá ulička | autor: Joy Fielding
Skromná, nenápadná ulička v Palm Beach Gardens na Floride nie je miesto, kde by sa diali šokujúce udalosti. Rovnaké jednoposchodové domy v pastelových farbách, výstavné trávniky a cestičky lemované kvetmi. Dokonalá idylka pre päť rodín, ktoré tu vedú navonok obyčajné, miestami až nudné životy. No istej júlovej noci zaznejú dva výstrely. Kto potiahol spúšť a prečo? Komu na dvere zaklopala smrť? Každý z nich má motív a každý vlastní zbraň.
Čierne leto | autor: M. W. Craven
Špičkový šéfkuchár Jared Kearon je neodolateľný, charizmatický človek, ale aj psychopat. Odpykáva si doživotný trest za brutálnu vraždu svojej dcéry Elizabeth. Jej telo pri vyšetrovaní nenašli a Keatona odsúdili najmä vďaka svedectvu detektíva Washingtona Poa. Keď sa do policajnej stanice dopotáca mladá žena s nezvratným dôkazom o tom, že je Elizabeth Keatonová, Poe sa ocitá v nezávideniahodnej situácii.
Chlapci z Nickelu | autor: Colson Whitehead
Elwood Curtis, černošský chlapec, vyrastá v Tallahassee na Floride v 60. rokoch 20. storočia, v čase stále platných segregačných zákonov. Sníva o štúdiu na vysokej škole, namiesto toho sa však ocitne v obávanej polepšovni Nickel. Elwooda drží pri zdravom rozume len priateľstvo s ďalším nespravodlivo odsúdeným mladistvým „delikventom“ Turnerom. Život v polepšovni však začína byť neznesiteľný a napätie medzi Elwoodovým idealizmom a Turnerovým skepticizmom vyústi do osudného rozhodnutia.
Kráľ potkanov | autor: Pascal Engman
Mladej novinárke Jasmine sa splnil sen. Dostala dočasné miesto reportérky v najväčšom štokholmskom denníku. Má napísať zásadný článok o najnovších prípadoch sexuálneho obťažovania žien. V hotelovej hale ju osloví sympatický muž. Jasmina prijme pozvanie na kávu a netuší, že ju čakajú najstrašnejšie chvíle jej doterajšieho života.
Priznanie | autor: Michaela Zamari
Slnečný Karibik je ideálne miesto na reštart. Najmä po tom, čo si Amanda prežila drámu so psychopatom, ktorý ohrozoval jej najlepšiu kamarátku. On je zavretý na psychiatrii a ona si konečne môže vydýchnuť. To však nie je také ľahké, pretože ju ťaží omnoho väčšie tajomstvo, o ktorom nikto ani len netuší. Je vôbec možné, aby prvé dojmy boli až také klamlivé? Aby šialenec nakoniec nebol takým zloduchom, za akého ho všetci považujú?
Na love | autor: Michaela Ries
Stretli sa v nesprávnom čase, ich láska nevydržala. Júlia nedokázala čeliť vlastnej zrade ani intenzite citov k Adamovi. Tentoraz sa na úteku zastaví a rozhodne sa vyrovnať s minulosťou. Chce ju uzavrieť a pohnúť sa ďalej. Keď sa však s Adamom opäť stretnú, nič sa neuzavrie, práve naopak - jej láska vzplanie s rovnakou intenzitou ako jeho vášeň a zdá sa, že sú znovu na začiatku. Dokáže ho Júlia presvedčiť, aby im dvom dal druhú šancu?
Na úteku | autor: Michaela Ries
On. Motorkár telom aj dušou, verný svojmu klubu a svojim zásadám. Má presnú predstavu o tom, ako má jeho život vyzerať, a o pár mesiacov sa žení. Ona. V deň, keď jej otec tragicky zahynie, stratí nielen jeho, ale aj samu seba. Keby záležalo na nich, ani jeden by toho druhého netúžil stretnúť. Ibaže sa stalo. Ako sa Júlia vyrovná so skutočnosťou, že svet nie je čierno-biely a medzi dobrým a zlým jestvuje tisíc odtieňov?
Volavka | autor: František Kozmon
Marek Wolf sa ocitá na mieste činu ešte pred príchodom polície: obeťou vraždy je jeho mama, vražednou zbraňou služobná devina a hlavným podozrivým brat Patrik. Ten ušiel z nápravnovýchovného zariadenia, no Wolf aj napriek dôkazom verí v jeho nevinu. Pátra po bratovi a celkom zabúda na vyšetrovanie, ktoré nestihol uzavrieť. Až kým nenadobudne podozrenie, že prípad Červ s maminou vraždou súvisí.
Unesená | autor: Soňa Bulbeck
V roku 2020 prichádza do Saudskej Arábie sympatická Lessley McKenzie, tajná americká agentka slovensko-arabského pôvodu, aby našla unesenú kuvajtskú princeznú. Celé vyšetrovanie komplikuje fakt, že princezná záhadne zmizla v Londýne a pre nebezpečenstvo koronavírusu, ktoré prakticky ochromilo celý svet, je pátranie po nej mimoriadne zložité. Dokáže Lessley aj v takýchto náročných podmienkach naplno využiť svoje schopnosti a rozpliesť nitky komplikovaného prípadu?
Tvoja duša stojí za hriech | autor: Karina Janská
Krásna červenovláska Klára žije život osamelej mladej ženy. Poznačená neúspešnými vzťahmi s peknými mužmi navštívi nezvyčajnú zoznamovaciu agentúru, kde si partnerov nevyberáte nie podľa vzhľadu, ale iných kritérií. Keď konečne nastane chvíľa, aby sa stretli tvárou v tvár, Klára zažíva šok. Na muža, ktorý jej ukradol srdce, by sa v bežnom živote ani nepozrela. Prekoná počiatočnú nevôľu a rozhodne sa opätovať svoje city niekomu, koho výzor sa nezhoduje s jej predstavami?
Manžela som milovala | autor: Wanda Vágnerová
Ako dlho sa dá vydržať po boku muža, pre ktorého neplatia žiadne pravidlá? Už na začiatku ich spoločného života Mel zistí, že náladový Nick je často príčinou ich vzájomných nedorozumení. A čo je oveľa horšie, jej ústretovosť, tolerantnosť a snahu riešiť veci pokojnou cestou, chápe ako jej slabosť. Napriek snahe presvedčiť ho o svojej láske a oddanosti k nemu, čelí z jeho strany absurdným obvineniam. Dokedy? Na túto otázku Mel čoraz častejšie hľadá odpoveď…
Keď príde láska | autor: Mary Baloghová
Abigail Westcottová je taká sebavedomá, že bez váhania vyhreší sluhu, čo sa v prítomnosti dám opovážil rúbať drevo do pol pása nahý. Ibaže ten muž nie je nijaký sluha. Je to podplukovník Gilbert Bennington, dôstojník, ktorý sprevádzal jej raneného brata Harryho domov po vojnách s Napoleonom. Gil prišiel do Hinsfordského sídla, aby svojmu priateľovi pomohol pri zotavovaní, a nepáči sa mu, keď sa k nemu správajú povýšene – najmä preto, lebo nemá urodzený pôvod.
Uplakaná jeseň | autor: Václav Neuer
V starom vojenskom bunkri pri rieke Morave objavia mŕtvolu dobitého mladíka. V parku, takmer v strede mesta, zasa mŕtvu školáčku. Násilná smrť dieťaťa pobúri celé mesto a ponorí ho do strachu. Vraždári chcú jediné – nájsť vrahov. Minimálne jeden z nich však svoje dielo ešte nedokončil. Vrah ukázal, že zabíjať vie. Kto podstúpi riziko, aby získal potrebné dôkazy?
Tam, kde sa končí rieka | autor: Charles Martin
On bol sprievodcom rybárov a umelcom – maliarom z parkoviska karavanov, ktorý sa snažil preraziť, ona krásna a jediná dcéra najmocnejšieho senátora z Južnej Karolíny. Keď sa Doss a Abigail za dramatických okolností náhodou stretnú, hneď vedia, že našli pravú lásku. Po desiatich rokoch manželstva bojuje Abbie s vážnou chorobou a spíše si zoznam desiatich želaní, ktoré by si rada splnila, prv než príde koniec... Spolu s Dosom sa tajne vydajú na dlhú púť po rieke St. Mary‘s.
Hlad/Smäd | autor: Jozef Karika
Táto dvojkniha vznikla inak než autorove predchádzajúce romány. Chcel zostaviť zbierku svojich starších aj nových mysterióznych noviel, pri práci si však všimol, že vytvárajú súvislé rozprávanie. Každá z kníh ponúka samostatný zážitok, no pri čítaní oboch nadobúda príbeh nové významové vrstvy. Zachytáva storočie prízračnej histórie vrchu Čebrať a blízkeho Ružomberka.
Frekvencia smrti | autor: Vincent kliesch, Sebastian Fitzek
Keď na núdzovú linku zavolá žena, ktorej zmizlo dieťa, no hovor sa po pár sekundách preruší, vyšetrovatelia vedia, že jediný, kto im môže pomôcť, je forenzný fonetik Hegel. A ten sedí vo väzení... Hegel potrebuje spojenca a preto zapojí do pátrania autorku kriminálnych podcastov Julu Ansorgeovú. Telefonát zúfalej matky, ktorej uniesli dieťa, Julu dojme natoľko, že nevníma smrteľné nebezpečenstvo, ktoré jej hrozí zo strany únoscov, a Hegelovu ponuku prijme.

Najbližšie udalosti

27.02.2023 - 31.03.2023
Čitateľská reťaz
pozývame deti a triedne kolektívy zapojiť sa do čitateľskej súťaže
01.03.2023 - 31.03.2023
Výtvarný salón
pozývame vás na výstavu z tvorby členov Klubu popradských výtvarníkov
01.03.2023 - 31.03.2023
Fero Guldan - Spišské exody
pozývame vás na výstavu obrazov

Otváracie hodiny

Svit
Pondelok: 10.00 - 18.00
Utorok: 10.00 - 18.00
Streda: zatvorené
Štvrtok: 10.00 - 18.00
Piatok: 10.00 - 18.00
Sobota: 08:30 - 11:30
Nedeľa: zatvorené

v mesiacoch jún, júl, august a september je knižnica v sobotu zatvorená

Pobočka Pod Skalkou
Sobota: 15.00 - 18.00
Spýtajte sa knižnice

Kalendár

POUTSTŠTPISONE
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
    Mestská knižnica Svit, štúrova 87, 059 21 Svit