On - Line katalóg

Novinky

Krásna literatúraLiteratúra pre deti a mládežOdborná literatúra

Pavúk | autor: Lars Kepler
Pred troma rokmi dostala Saga Bauerová nečakanú pohľadnicu. Neznámy odosielateľ sa v nej vyhrážal zbraňou s deviatimi bielymi nábojmi, pričom jeden z nich je určený pre inšpektora Joona Linnu. Zachrániť ho vraj môže jedine Saga. Čas však pokojne plynie ďalej a z pôvodnej hrozby sa stane len bezvýznamná provokácia, ktorej Joona Linna neprikladá veľký význam. Až doteraz.
Sudcov zoznam | autor: John Grisham
Lacy Stoltzová, vyšetrovateľka pre sudcovskú etiku stretne záhadnú a vystrašenú ženu. Jej otca zavraždili pred dvadsiatimi rokmi, no policajtom sa nepodarilo prípad vyriešiť. Lenže žena má podozrivého. A popritom odhalila ďalšie obete. Ide o mimoriadne rafinovaného sériového vraha, a čo je najhoršie, je to sudca z Floridy. Ako môže Lacy začať s vyšetrovaním a neohroziť seba i neznámu ženu?
Možno si zatancujeme na druhom svete | autor: Oľga Feldeková
Hoci je autorka populárna televízna humoristka, humor jej textov je plný nostalgie. A hoci detstvo a časť dospelého života prežila v komunizme, zachovala si až detsky slobodný pohľad na svet. Feldeková čerpá inšpiráciu na rodnej Orave, podobne ako ju celý život čerpala maliarka Mária Medvecká.
Vadí - nevadí | autor: M. J. Arlidge
Kriminalita v meste zvláštne narastá, ešte nikdy nebolo v uliciach toľko násilia a nepokojov. Podpaľačstvo v dokoch. Dobodaný muž v aute. Vražda v mestskom parku. Čo spája všetky tieto zločiny bez zjavnej príčiny, po ktorých nezostávajú žiadne stopy?
Príbeh slona | autor: Alex Lasker
Ishi ako mláďa prišiel o všetko. Rodinu mu vyvraždili pytliaci a nebyť chlapca menom Kamau a manželov Hathawayovcov, ktorí sa ho ujali, skončil by rovnako. Rozprávanie Ishiho o dospievaní u láskavých „dvojnožcov“, o putovaní so sloními stádami naprieč Afrikou, ale aj o živote v zajatí je jedinečne pretkané osudmi jeho záchrancov. Začítajte sa do nádherného príbehu o putovaní slona späť do divočiny.
Zóna smrti | autor: M. W. Craven
Poe a Tilly sa púšťajú do nového prípadu. Poriadne zamotaného prípadu. Tajné služby odmietajú prezradiť celú pravdu, tajnosti akurát vytvárajú veľký zmätok a nebezpečné situácie. Už na prvý pohľad podozrivá vražda bývalého vojaka otvorí dvere do minulosti, k starému prípadu a k niekomu, kto baží po pomste.
Sladkosť madeirského vína | autor: Beatrix Zaťková
Nekonečné lány hortenzií, opuncie pokrývajúce divoké útesy, veľryby tiahnúce úžinou a vinohrady dotýkajúce sa obzoru. Navštívte Madeiru, rozprávkovo krásny ostrov uprostred Atlantiku a ponorte sa do príbehu nečakanej lásky a nevšedného priateľstva.
Malá vojnová knižnica | autor: Kate Thompson
Londýn, 1944. Vo svete zúri vojna a hlboko pod zemou v nedostavanej stanici metra vzniká úkryt pre tisíce ľudí. Práve tam v podzemí vznikne aj unikátna malá knižnica. Bývalá knihovníčka Clara s najlepšou priateľkou Ruby z nej postupne vytvoria srdce celej komunity. Lenže vojna sa vlečie a odhodlanie žien vytrvať vo svojom úsilí osud trpko pokúša. Smrť je všadeprítomná a ľudí pred ňou neochráni ani podzemný úkryt.
Zberateľ očí | autor: Sebastian Fitzek
Zberateľ očí hrá najstaršiu hru na svete: na schovávačku. S vašimi deťmi. Dá vám 45 hodín, aby ste ich našli. Ale hľadanie trvá večnosť. A páchateľ medzitým koná... Príbeh sa začína epilógom a postupuje od poslednej kapitoly k prvej, čísla strán tiež klesajú a všetko sa končí prológom. A prečo Zberateľ očí? To sa dozviete v knihe.
Škovránkovo tajomstvo | autor: Fiona Valpy
Pútavý dvojgeneračný román o matkách a dcérach, o láskach a priateľoch, o vojne a živote odohrávajúci sa v čarovnej Škótskej vysočine. Počas druhej svetovej vojny sa Flora Gordonová zamiluje do syna majiteľa ardtuathovského panstva. O tridsať rokov neskôr prichádza na panstvo Florina dcéra Lexie so svojím dieťaťom a postupne rozpletá klbko záhadných rodinných tajomstiev.
Zakliaty kláštor | autor: Juraj Červenák
Šarkan sa vracia. Po trinástich rokoch v zámorí, kde bojoval vo vojne Severu proti Juhu a strážil zákon v západnom pohraničí, mieri Adam Šarkan naspäť na rodný Gemer. Jeho sestra Júlia ho prosí o pomoc s pátraním po svojom manželovi.
Apartmán v Paríži | autor: Lucy Foley
Jess potrebuje začať odznova. Je osamelá, bez peňazí a práve prišla nie práve najšťastnejším spôsobom o prácu. Jej nevlastný brat Ben síce nebol nadšený, keď ho požiadala, či môže uňho chvíľu bývať, no nepovedal nie. Koniec koncov, v Paríži bude všetko vyzerať ružovejšie. Jess príde do krásneho apartmánu a je ním ohúrená – naozaj si ho Ben môže dovoliť? Po bratovi sa však zľahla zem.
Berlíčanka | autor: Mandy Robotham
Ríša na prahu vojny. Žena, ktorá odhalí jej tajomstvá. Po príchode do mesta zahaleného do červených vlajok s hákovými krížmi, v ktorom sa to hemží nacistami, Georgie bezmocne sleduje, ako sú mnohí ľudia prenasledovaní a miznú zo dňa na deň. So stupňujúcim sa napätím si uvedomí, že s Maxom sa nemôžu len tak prizerať a musia konať, aj keby tým mali riskovať svoj život.
Kvety pre Algernona | autor: Daniel Keyes
Kultový román druhej polovice 20. storočia, dnes právom považovaný za klasiku americkej literatúry, ktorá inšpirovala množstvo filmových, divadelných a dokonca aj rozhlasových adaptácií. Charlie Gordon má IQ 68. Keď mu ponúknu možnosť podstúpiť experimentálnu operáciu na zvýšenie IQ, neváha ani sekundu! Celý život túžil byť múdry.
Eiffel | autor: Estienne d'Orves
Píše sa rok 1886 a Paríž sa pripravuje na Svetovú výstavu. Gustave Eiffel má ohromiť Francúzsko dosiaľ nevídaným monumentom, 300-metrovou vežou, ktorá bude najvyššou na svete. Je to však jediný dôvod posadnutosti kovovou stavbou, ktorá núti „básnika železa“ neúnavne a bez prestávky pracovať, rysovať plány a hľadať pre ňu dokonalý tvar?
Krajčírka z Paríža | autor: Georgia Kaufmann
Pútavá a strhujúca cesta inšpiratívnym životom jednej ženy. Rosa Kusstatscherová vybudovala svetoznáme módne impérium vďaka schopnosti vytvoriť dokonalé oblečenie na každú príležitosť. Ale dnes večer, keď sa pripravuje na najdôležitejšie stretnutie svojho života, ju jej zvyčajná sebaistota opúšťa. Čo ju priviedlo k tomuto momentu?
Prianie | autor: Nicholas Sparks
Román ukrýva príbeh dievčaťa (ženy), ktorá otehotnela v 16 rokoch. Rodičia ako veriaci katolíci ju posielajú ďaleko z domu, aby „neboli reči“. Maggie sa ocitá sama v cudzom svete, bez rodiny, kamarátok na obdobie, pokiaľ vynosí dieťatko, porodí ho a potom odovzdá na adopciu. Čím všetkým si táto neskúsená mladá dievčina musí prejsť sa dozviete, keď siahnete po tejto zaujímavej knihe.
Spolok Judášov | autor: Peter Šloser
Existovala na Slovensku policajná chobotnica? Vznesené obvinenia a právoplatné odsúdenia bývalých policajných funkcionárov nasvedčujú, že jej chápadlá k nám siahajú. Peter Šloser tak ako vo svojich predošlých románoch, opäť poukazuje na krivákov z najvyšších poschodí slovenskej polície a zradcov, ktorí sa spreneverili svojmu poslaniu.
29. február | autor: Andrea Rimová
Timea po komplikáciách vo vzťahu prahne po oddychu pre svoju unavenú dušu, a preto vzkriesi svoju lásku k literatúre. Keď v jednej zo starých kníh náhodne objaví zažltnuté svadobné oznámenie svojej milovanej tety a neznámeho muža, prebudí sa v nej zvedavosť. K žiadnej svadbe totiž nikdy nedošlo. Tetine vyhýbavé odpovede vyvolávajú ďalšie otázky, a preto Timea začne hľadať pravdu na vlastnú päsť.
Tu som doma | autor: Silvia Bystričanová
Temperamentnú Naďu privedie nečakané dedičstvo na miesto, kde stretáva svojráznych susedov, ktorí formujú jej talent, túžby aj schopnosť odpúšťať. Získava v nich rodinu i kamarátov a postupne spoznáva, kto bol jej strýko a kde má v jej rodine korene pravda. Ďalšia autorkina kniha, plná pokory a dobra, s krásne sformulovanými pocitmi a myšlienkami.
Polnočná ruža | autor: Lucinda Riley
Strhujúci príbeh indickej dievčiny Anáhity a jej rodiny sa odohráva v rozpätí štyroch generácií na dvoch kontinentoch – vo veľkolepom paláci indického maharadžu a v majestátnom šľachtickom sídle na juhu Anglicka. Obdivuhodný spôsob, akým autorka prelína minulosť s prítomnosťou, a nečakané zvraty deja jej získali zástupy čitateľov na celom svete.
Portrét neznámej ženy | autor: Daniel Silva
Dvadsiata druhá časť jednej z najúspešnejších špionážnych sérií všetkých čias presvedčivo dokazuje, že v tomto žánri sa jej autorovi nik nevyrovná. Gabriel Allon, legendárny špión a reštaurátor sa rozhodne pretrhnúť putá s izraelskou tajnou službou, rozlúčiť sa so spolupracovníkmi a nastúpiť do firmy, kde sa kedysi učil reštaurátorskému remeslu. Na prosbu starého priateľa sa však opäť pustí do mimoriadne riskantného pátrania po najväčšom falšovateľovi v dejinách umenia.
Rytierov sľub | autor: Jana Pronská
Tvorba prvej dámy slovenskej historickej romance Jany Pronskej je nerozlučne spätá so stredovekým Slovenskom. Na stránkach jej kníh ožívajú naše hrady a zámky a vytvárajú príťažlivú kulisu pre podmanivé ľúbostné príbehy, plné temných tajomstiev, intríg, nenávisti a lásky. V plnej miere to platí aj o najnovšom románe Rytierov sľub, odohrávajúcom sa na Hrušovskom panstve.
Karneval krýs - príbeh z prašivých čias | autor: Jozef Banáš
Hlavný hrdina Banášovho románu sa rozhodne vstúpiť do politického karnevalu, ale rýchlo zistí, že politika je stroj, ktorý slušného človeka zmení na prasa, aby z neho napokon vyšiel ako klobása. Pochopí, že charakter človeka sa spozná vtedy, keď dostane do rúk moc. Pýta sa: Načo sú zákony tam, kde vládnu peniaze? Na vlastnej koži sa presvedčí, že takzvané demokratické voľby sú ideálny systém, v ktorom jedni zlodeji legálne vymenia druhých, aby rozkradli peniaze tých, ktorí ich volili.
Posledný dom na Zbytočnej ulici | autor: Catriona Ward
Každý vie, že poslednému domu na Zbytočnej ulici sa treba vyhnúť oblúkom. Žije v ňom Ted, čudák s mačkou a dcérou, ktorú nikto nikdy nevidel. Pred jedenástimi rokmi bol Ted hlavný podozrivý v prípade uneseného dievčatka. Hoci polícia uňho doma nič neobjavila, nedokáže sa zbaviť stigmy vraha. Je len obyčajný muž, ktorý dopláca na predsudky okolia? Alebo nepotrestaný zločinec s dobre pochovanými tajomstvami.
Právo krvi a železa | autor: Zuzka Šulajová
Historický román z obdobia Samovej ríše od autorky obľúbeného historického románu Oheň v srdci. Temný príbeh plný bolesti a vášne z čias kolísky európskych národov v tajomnom období 6. – 7. storočia. Príbeh plný povier, legiend, tradícií a mystiky.
Vlk | autor: Samuel Bjőrk
Neďaleko mesta sa nájdu mŕtvoly dvoch jedenásťročných chlapcov. Medzi telami leží biely zajac. Prípad sa nikdy nevyriešil. O osem rokov sa nájdu ďalšie dve telá chlapcov zavraždených rovnakým spôsobom. Tentoraz medzi nimi leží líška. Holger Munch, nový šéf oddelenia vrážd, potrebuje pomoc a tak osloví vynikajúcu študentku policajnej akadémie Mui Krügerovú. Spoločnými silami sa prehrabávajú temným a hrôzostrašným prípadom. Situácia sa vyostrí, keď zmiznú ďalší dvaja chlapci
Výnimočná | autor: Katarína Gillerová
Diane láska k Alanovi pomáha prekonať bolesť spôsobenú otcovým odchodom od rodiny. Po čase však do ich života zasiahne tragická nehoda v otcovej novej rodine a Diana sa ocitne pred životnou výzvou: zabudnúť na nenávisť a pomôcť tým, čo to potrebujú. Začne pátrať v rodinnej histórii, vďaka čomu na povrch vyplávajú nielen šokujúce udalosti v jej vlastnej rodine, ale aj príbehy ľudí, ktorých chamtivosť a nešťastie viedli na začiatku 20. storočia ku kriminálnym činom nebývalého rozsahu
Keď sadá súmrak | autor: Robert Bryndza
Novinárka Joanna Duncanová zmizla pred dvanástimi rokmi po tom, ako odhalila politický škandál. Väčšina ľudí – vrátane polície – už jej hľadanie vzdala. Ale Joannina matka sa nemieni vzdať. A tak začínajúca detektívna agentúra Kate Marshallovej a jej kolegu Tristana Harpera dostane prvý veľký prípad.
Padreho klan | autor: Marek Vagovič
Trvalo šesť rokov, kým sa dostal šokujúci príbeh slovenskej policajnej mafie do vyšetrovacích spisov. A teraz sa o ňom dozviete z tejto knihy. Autor čerpal z osobných svedectiev kajúcnikov a hlavných aktérov zvnútra systému. Zároveň strávil dlhé hodiny v rozhovoroch s vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami, ktorí riešia najzavážnejšie kauzy prepojenia organizovaného zločinu s politikou, justíciou a bezpečnostnými zložkami. Vitajte vo svete špinavých peňazí, intríg a nekontrolovateľnej moci.
Olívia | autor: Táňa Keleová-Vasilková
Olívia, mladá hrdinka tohto príbehu, miluje husle a svoju rodinu. Túži po pokojnom živote, v ktorom by sa mohla venovať predovšetkým hudbe a sebe... Lenže život býva komplikovaný a nie vždy sa nám darí plniť si sny. Olívia zakopáva o problémy, ktoré ju okrádajú o úsmev, no hrejivé situácie jej dávajú vieru a silu pokračovať.
Omyly a dohry | autor: Adriana Macháčová
Laura už v detstve veľmi ťažko znášala napätie premenlivého vzťahu svojich rodičov. Po smrti otca sa s matkou odcudzili, pretože Laura jej nevie odpustiť vzťah s iným mužom. Zmäkne, až keď matka ochorie. Anna sa túži zbaviť temných spomienok a odhalí dcére tajomstvo, ktoré ju dlho ťažilo. Matkino priznanie otriaslo Lauriným svetom; nevie, čo si má o ňom myslieť, a preto sa rozhodne pátrať...
Lucia | autor: Bernard Minier
Skupina študentov kriminológie odhalí existenciu vraha, ktorý svoje obete aranžuje podľa renesančných obrazov. Je možné, že vraždil znova? Keď polícia nájde brutálne ukrižovaného madridského vyšetrovateľa, zdá sa, že sa nemýlili. Jeho partnerka Lucia Guerrero sa s pomocou študentov púšťa do zložitého vyšetrovania. Spoločne budú čeliť svojim najhorším obavám, vlastnej minulosti – a pravde, ktorá je odpornejšia než všetky zverstvá z legiend a mýtov.
Slepá ulička | autor: Joy Fielding
Skromná, nenápadná ulička v Palm Beach Gardens na Floride nie je miesto, kde by sa diali šokujúce udalosti. Rovnaké jednoposchodové domy v pastelových farbách, výstavné trávniky a cestičky lemované kvetmi. Dokonalá idylka pre päť rodín, ktoré tu vedú navonok obyčajné, miestami až nudné životy. No istej júlovej noci zaznejú dva výstrely. Kto potiahol spúšť a prečo? Komu na dvere zaklopala smrť? Každý z nich má motív a každý vlastní zbraň.

Najbližšie udalosti

Otváracie hodiny

Svit
Pondelok: 10.00 - 18.00
Utorok: 10.00 - 18.00
Streda: zatvorené
Štvrtok: 10.00 - 18.00
Piatok: 10.00 - 18.00
Sobota: 08:30 - 11:30
Nedeľa: zatvorené

v mesiacoch jún, júl, august a september je knižnica v sobotu zatvorená

Pobočka Pod Skalkou
Sobota: 15.00 - 18.00
Spýtajte sa knižnice

Kalendár

POUTSTŠTPISONE
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
    Mestská knižnica Svit, štúrova 87, 059 21 Svit