On - Line katalóg


Novinky

Krásna literatúraLiteratúra pre deti a mládežOdborná literatúra

Lovec Čertov | autor: Juraj Červenák
Deviata kniha z cyklu historických detektívok o Steinovi a Barbaričovi sleduje dobrodružstvá ich pobočníka Bohdana Jaroša. Po udalostiach v Plzni Jaroš prestal veriť, že sa ešte niekedy stretne so Steinom a Barbaričom. Na vlastnú päsť putuje po Českej ceste, ktorá spája Prahu s Budínom, pričom sa živí ako nájomný kat a lovec zločincov. V Trnave si ho predvolá gróf Stanislav Thurzo, ktorý pátra po veliteľovi svojho husárskeho pluku. Jaroš prijme úlohu a pustí sa do hľadania, hoci tuší, že kapitán už nie je medzi živými.
Hlbina | autor: Jozef Karika
Zima 1963. Do mesta v liptovských horách prichádza skúsený dôstojník obávanej Štátnej bezpečnosti, aby dohliadal na vyšetrovanie beštiálneho zločinu. Rýchlo však zistí, že páchateľom nie je človek, ale nesmierne vynaliezavý a zlomyseľný fenomén. Uprostred storočnej zimy pribúda obetí, ako aj zvláštnych a desivých úkazov. Napätie stúpa, schyľuje sa totiž k zrážke bezpečnostných zložiek štátu.
Neviditeľná | autor: Lucia Sasková
Ten istý cudzí byt. Samota. Zatiahnuté závesy dvadsaťštyri hodín denne. Týždeň, mesiac, rok bez akéhokoľvek kontaktu s ľuďmi, s vonkajším svetom. Stereotyp, vďaka ktorému sa hlavná hrdinka stala dobrovoľne neviditeľnou, naruší až nečakaný príchod majiteľa bytu uprostred noci. Ten postupne odhaľuje to, čo nikdy nemalo vyjsť na povrch. Kam až dokáže ľudská psychika zájsť v prípade absolútnej izolácie? A dá sa vôbec znovu žiť život, ktorý ste nežili niekoľko rokov?
Nehas, čo ťa nepáli | autor: M. J. Arlidge
Vrah sa zakráda po meste, vyberá si tých, ktorí sú v noci doma sami – a bez výčitiek svedomia, neľútostne ich vraždí. Keď mesto zachváti panika, inšpektorka Helen Graceová sa postaví na čelo vyšetrovania, ale aj sama sa stane korisťou – na každom kroku ju prenasleduje nemilosrdný vrah, túžiaci po pomste. Helen odteraz neurobí ani krok, aby sa neobzrela.
Predpeklie | autor: Michal Slanička
Horný kút Uhorska bol v roku 1911 spútaný okovami cirkevného zastrašovania, predsudkov a nechuti čokoľvek meniť. Mladý manželský pár Juliana a Robert vymenili ruch amerického veľkomesta so všetkými modernými vymoženosťami za pokojné slovenské mestečko, ktoré sa bráni akémukoľvek pokroku. Keď sa v rukách Juliany a Roberta ocitá pozvánka na večierok pod žiarovkami, netušia, že táto veľkolepá slávnosť, na ktorej mala byť mestu prvýkrát predstavená elektrina, zničí ich budúcnosť.
Karma | autor: Andrea Rimová
Ida sa rozhodne čeliť démonom z minulosti a prichádza na stretnutie s bývalými spolužiakmi. Verí, že čas zmenil tínedžerov na vyzretých ľudí a zahojil staré rany. Príjemné chvíle sa vďaka alkoholu zavŕšia bláznivým nápadom, z ktorého sa nedá vycúvať. Spolužiačky, ktoré k sebe nikdy nemali blízko, sa tak vyberú na víkendový wellness pobyt, ktorý sa snažia prežiť. Každá po svojom. Ocitnete sa spolu s nimi uprostred hry, v ktorej vyplávajú na povrch staré hriechy, kde neexistujú pravidlá a nie je isté, či bude mať víťaza.
Nočný lov | autor: Robert Bryndza
Jednej horúcej júnovej noci je detektívka Fosterová privolaná k brutálnej vražde. Obeťou je vážený praktický lekár, ktorého nájdu zaduseného vo vlastnej posteli. O niekoľko dní neskôr zomiera za podobných okolností ďalší muž a detektívka s kolegami tušia, že čelia sériovému vrahovi. Ten svoje obete sleduje a vyčkáva na vhodný okamih, kedy udrie. Čo majú obaja mŕtvi spoločné? Existuje v ich minulosti nejaké tajomstvo, ktoré by ich mohlo spájať? A čo ich spája s vrahom?
Hotel plný tajomstiev | autor: Diana Biller
Vo Viedni sa práve začala plesová sezóna roka 1878 a Maria Wallnerová má pred sebou jediný cieľ: obnoviť hotel Wallner v celom jeho bývalom lesku a sláve. Nedá sa odradiť žiadnou prekážkou – ani škandalóznym pomerom svojich rodičov, ani zdanlivo náhodnými útokmi maskovaných zabijakov a už vôbec nie príťažlivým americkým tajným agentom, ktorý jej už dvakrát zachránil život.
Vinárova žena | autor: Kristin Harmelová
Severovýchodne od Paríža, v slnkom zaliatych viniciach stojí dom šampanského Maison Chauveau, ktorý skrýva tajomstvá súvisiace s obsadením Francúzska nacistickým Nemeckom počas druhej svetovej vojny, ale aj so silným odbojom miestnych obyvateľov. V atmosfére narastajúceho strachu a neustáleho napätia sú vinári, ale aj ich vzájomné vzťahy vystavené ťažkým skúškam. Kto obstojí a kto príde o všetko? Krásny príbeh o láske, nádeji a vôli prežiť.
Garážové libertango | autor: Jozef Heriban
Michal Kahn vo voľnom čase tancuje argentínske tango, predáva starožitnosti a píše debut vo forme denníkových zápiskov. Hoci proti tomu bojuje, v hĺbke duše je latentný rasista. Jeho život sa však zmení, keď vo svojej garáži jedného dňa ubytuje manželský utečenecký pár s dvomi malými deťmi. Príbeh vykresľuje dramatické osudy afgánskej rodiny Hosseinovcov, ktorá sníva o slobode a harmonickom živote.
Zlatá stredná cesta | autor: Silvia Bystričanová
Sú dni, ktoré sú iné ako ostatné. Markus Kovalčík sa ocitne na vrchole úspechu, ale sláva je zároveň skúškou jeho charakteru. Stredobodom jeho životnej cesty je kariéra, ktorej všetko podriadil a ktorej vďačí aj za neutíchajúci záujem žien. Na vrchole hudobnej kariéry sa jeho život na chvíľu zastaví a v zlomku sekundy zmení. Je na človeku, ako sa k tomu postaví, či sa vzdá alebo radšej zabojuje proti osudu.
Frida Kahlo a farby života | autor: Caroline Bernard
Mexiko 1925: Frida sa chce stať lekárkou, ale nehoda jej to prekazí. Potom sa zamiluje do maliarskeho génia Diega Riveru. S ním sa ponorí do sveta umenia, on ju povzbudzuje v tvorbe - a zradí ju. Frida je hlboko zranená a s vedomím, že šťastie je len požičané, sa vrhá do života. Frida si ide svojou cestou, či už slávi úspech so svojimi obrazmi, alebo musí prijať ranu osudu v podobe potratu - no potom ju čaká rozhodnutie, ktoré ju prinúti spochybniť všetko, čomu doteraz verila.
Všetky temné miesta | autor: John Boyne
Deväťdesiatnička Gretel býva v centre Londýna. Keď sa do bytu na prízemí nasťahujú noví susedia s deväťročným Henrym, ožijú v nej najbolestnejšie spomienky nielen na brata. Gretel sa vo svojich spomienkach znovu ocitá v povojnovom Paríži či v Sydney, ale aj na "tom hroznom mieste" v Poľsku, kde sa odsťahovala celá rodina s otcom – nacistom, ktorý tam viedol koncentračný tábor. Nakoniec sa na sklonku života odhodlá na čin hodný gréckej tragédie.
Mimika | autor: Sebastian Fitzek
Stačí jej drobný zášklb v kútiku úst, nepatrná zmena v zreničke, aby prečítala myšlienky obvineného. Hanna Herbstová je najskúsenejšia odborníčka na mimickú rezonanciu, ktorá sa špecializuje na tajné signály ľudského tela. Ako policajná poradkyňa už pomohla usvedčiť množstvo násilných zločincov. Teraz stojí pred ťažkou úlohou - musí rýchlo analyzovať video, v ktorom sa priznáva, že vyvraždila svoju rodinu. Netuší, prečo sa k vražde priznala, ale chce zistiť pravdu.
Už zase umieram | autor: Števa Opremčáková
Po dlhoročnej úspešnej právnickej praxi odchádza Heda do dôchodku. Hoci sa naň ešte necíti. V jedno jesenné ráno ju prepadne srdcová nevoľnosť. Infarkt? Je to tetánia, panický atak a úzkostná porucha. Ako sa s ňou dá nažívať v mieri, zamilovať sa a dokonca znova cítiť šťastie, sa dozviete v tomto príbehu.
Reminiscencie | autor: Dominik Dán
Na jeseň 2008 sa detektívom z kancelárie stoštyridsaťjeden dostal na stôl najstarší prípad s akým sa kedy stretli - vražda piatich emigrantov, vrátane dvoch detí, na ostnatých drôtoch v blízkosti Petržalky z roku 1952. Na skúšku, či je vôbec možné po takom dlhom čase niečo vyšetriť, si jeden prípad vybrali a pustili sa do pátrania. Čo zistia, je neuveriteľnou zmesou špionážnych hier s detektívnym podtónom, esenciou utrpenia, krvi, nenávisti a fanatizmu.
Pavúk | autor: Lars Kepler
Pred troma rokmi dostala Saga Bauerová nečakanú pohľadnicu. Neznámy odosielateľ sa v nej vyhrážal zbraňou s deviatimi bielymi nábojmi, pričom jeden z nich je určený pre inšpektora Joona Linnu. Zachrániť ho vraj môže jedine Saga. Čas však pokojne plynie ďalej a z pôvodnej hrozby sa stane len bezvýznamná provokácia, ktorej Joona Linna neprikladá veľký význam. Až doteraz.
Sudcov zoznam | autor: John Grisham
Lacy Stoltzová, vyšetrovateľka pre sudcovskú etiku stretne záhadnú a vystrašenú ženu. Jej otca zavraždili pred dvadsiatimi rokmi, no policajtom sa nepodarilo prípad vyriešiť. Lenže žena má podozrivého. A popritom odhalila ďalšie obete. Ide o mimoriadne rafinovaného sériového vraha, a čo je najhoršie, je to sudca z Floridy. Ako môže Lacy začať s vyšetrovaním a neohroziť seba i neznámu ženu?
Možno si zatancujeme na druhom svete | autor: Oľga Feldeková
Hoci je autorka populárna televízna humoristka, humor jej textov je plný nostalgie. A hoci detstvo a časť dospelého života prežila v komunizme, zachovala si až detsky slobodný pohľad na svet. Feldeková čerpá inšpiráciu na rodnej Orave, podobne ako ju celý život čerpala maliarka Mária Medvecká.
Vadí - nevadí | autor: M. J. Arlidge
Kriminalita v meste zvláštne narastá, ešte nikdy nebolo v uliciach toľko násilia a nepokojov. Podpaľačstvo v dokoch. Dobodaný muž v aute. Vražda v mestskom parku. Čo spája všetky tieto zločiny bez zjavnej príčiny, po ktorých nezostávajú žiadne stopy?
Príbeh slona | autor: Alex Lasker
Ishi ako mláďa prišiel o všetko. Rodinu mu vyvraždili pytliaci a nebyť chlapca menom Kamau a manželov Hathawayovcov, ktorí sa ho ujali, skončil by rovnako. Rozprávanie Ishiho o dospievaní u láskavých „dvojnožcov“, o putovaní so sloními stádami naprieč Afrikou, ale aj o živote v zajatí je jedinečne pretkané osudmi jeho záchrancov. Začítajte sa do nádherného príbehu o putovaní slona späť do divočiny.
Zóna smrti | autor: M. W. Craven
Poe a Tilly sa púšťajú do nového prípadu. Poriadne zamotaného prípadu. Tajné služby odmietajú prezradiť celú pravdu, tajnosti akurát vytvárajú veľký zmätok a nebezpečné situácie. Už na prvý pohľad podozrivá vražda bývalého vojaka otvorí dvere do minulosti, k starému prípadu a k niekomu, kto baží po pomste.
Sladkosť madeirského vína | autor: Beatrix Zaťková
Nekonečné lány hortenzií, opuncie pokrývajúce divoké útesy, veľryby tiahnúce úžinou a vinohrady dotýkajúce sa obzoru. Navštívte Madeiru, rozprávkovo krásny ostrov uprostred Atlantiku a ponorte sa do príbehu nečakanej lásky a nevšedného priateľstva.
Malá vojnová knižnica | autor: Kate Thompson
Londýn, 1944. Vo svete zúri vojna a hlboko pod zemou v nedostavanej stanici metra vzniká úkryt pre tisíce ľudí. Práve tam v podzemí vznikne aj unikátna malá knižnica. Bývalá knihovníčka Clara s najlepšou priateľkou Ruby z nej postupne vytvoria srdce celej komunity. Lenže vojna sa vlečie a odhodlanie žien vytrvať vo svojom úsilí osud trpko pokúša. Smrť je všadeprítomná a ľudí pred ňou neochráni ani podzemný úkryt.
Zberateľ očí | autor: Sebastian Fitzek
Zberateľ očí hrá najstaršiu hru na svete: na schovávačku. S vašimi deťmi. Dá vám 45 hodín, aby ste ich našli. Ale hľadanie trvá večnosť. A páchateľ medzitým koná... Príbeh sa začína epilógom a postupuje od poslednej kapitoly k prvej, čísla strán tiež klesajú a všetko sa končí prológom. A prečo Zberateľ očí? To sa dozviete v knihe.
Škovránkovo tajomstvo | autor: Fiona Valpy
Pútavý dvojgeneračný román o matkách a dcérach, o láskach a priateľoch, o vojne a živote odohrávajúci sa v čarovnej Škótskej vysočine. Počas druhej svetovej vojny sa Flora Gordonová zamiluje do syna majiteľa ardtuathovského panstva. O tridsať rokov neskôr prichádza na panstvo Florina dcéra Lexie so svojím dieťaťom a postupne rozpletá klbko záhadných rodinných tajomstiev.
Zakliaty kláštor | autor: Juraj Červenák
Šarkan sa vracia. Po trinástich rokoch v zámorí, kde bojoval vo vojne Severu proti Juhu a strážil zákon v západnom pohraničí, mieri Adam Šarkan naspäť na rodný Gemer. Jeho sestra Júlia ho prosí o pomoc s pátraním po svojom manželovi.

Najbližšie udalosti

04.03.2024 - 30.06.2024
Daruj knihu knižnici
výzva pre milovníkov kníh a knižníc
06.05.2024 - 14.06.2024
Svit a Tatry v medailérskej a faleristickej tvorbe
pozývame vás na nevšednú výstavu numizmatiky

Otváracie hodiny

Svit
Pondelok: 10.00 - 18.00
Utorok: 10.00 - 18.00
Streda: zatvorené
Štvrtok: 10.00 - 18.00
Piatok: 10.00 - 18.00
Sobota: 08:30 - 11:30
Nedeľa: zatvorené

v mesiacoch jún, júl, august a september je knižnica v sobotu zatvorená

Pobočka Pod Skalkou
Streda: 15.00 - 18.00
Spýtajte sa knižnice

Kalendár

POUTSTŠTPISONE
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
    Mestská knižnica Svit, štúrova 87, 059 21 Svit