On - Line katalóg

Novinky

Krásna literatúraLiteratúra pre deti a mládežOdborná literatúra

Marián Hossa-Moja cesta z Trenčína do Siene slávy | autor: Marián Hossa, Scott Powers
V tejto knihe Marián prehovoril o svojom živote na ľade, aj mimo neho. Berie fanúšikov na cestu začínajúcu detstvom na Slovensku a prevedie ich 19. sezónami v NHL, ktoré viedli k trojnásobnému zisku Stanley Cupu. Čitatelia sa dozvedia o ochorení, ktoré ukončilo jeho kariéru, ale aj o jeho rodinnom živote. Kniha je doplnená o desiatky fotografií z Mariánovej osobnej zbierky.
Najväčšie záhady a mystériá Slovenska 3 | autor: Miloš Jesenský, Petr Koutský
Slovensko je plné záhad. Tajomné miesta s nevysvetliteľnými úkazmi, fragmenty krvavej histórie či zvesti o bájnych bytostiach a magických predmetoch predstavujú takmer nevyčerpateľný zdroj tajomstiev. Prečítajte si o ďalších fascinujúcich a neobjasnených záhadách, ktoré mnohým nedávajú spávať a nútia ich vracať sa na miesta, na ktorých zažili čosi nepochopiteľné.
Ako nakŕmiť diktátora | autor: Witold Sablowski
Nahliadnite pod pokrievku hrnca, v ktorom sa varia svetové dejiny. Všetci predsa jeme. Niekoľkokrát denne. Bežní ľudia. Prezidenti. Aj diktátori. A ani v okamihoch, keď sa rozhoduje o osude sveta, o vojne či o mieri, nesmú byť žalúdky prázdne. Autor nám ponúka osudy piatich diktatúr, ale zároveň aj jedinečné osobné príbehy kuchárov, ktorí sa dostali celkom blízko tým najhrôzostrašnejším vládcom sveta.
Utópia v Leninovej záhrade | autor: Lukáš Onderčanin
Tristo Slovákov a Čechov nastúpilo v roku 1925 do vlaku, aby sa vydali na dobrodružnú cestu do strednej Ázie. Bol medzi nimi aj Štefan Dubček s manželkou a so synom Alexandrom. Čo ich vyhnalo tak ďaleko? Predovšetkým viera, že v Sovietskom zväze zažijú to, čo ich doma nečakalo – úctu voči robotníkom a dostatok práce. Autor nám vo svojom dokumentárnom románe ponúka príbeh družstva Interhelpo, ktoré vzniklo v ďalekom Kirgizsku, aby pomohlo pri budovaní Sovietskeho zväzu.
Ohrozené rastliny Tatier | autor: Milan Zajac, Mário Duchoň
Prijmite pozvanie do fascinujúceho sveta tatranských rastlín, ktoré svojou krásou a vzácnosťou patria ku klenotom našej krajiny. Kniha je výsledkom 7-ročnej práce autorov ochranárov a predstavuje ucelené dielo dokumentujúce ohrozenú tatranskú flóru. Prostredníctvom textov a viac ako 1 000 fotografií autori približujú 265 druhov, z ktorých niektoré sa vyskytujú mimo turistických chodníkov v neprístupných oblastiach a ostávajú tak pred našimi zrakmi skryté.
Influencer | autor: Milan Bez Mapy
Milan Bez Mapy je známy slovenský cestovateľ a bloger, ktorý našiel odvahu opustiť korporátny svet a živiť sa tým, čo ho baví. Táto kniha však nie je cestopisom ani reklamou na blogovanie. Je to pohľad za instagramové a facebookové statusy Milana Bardúna. Autor sa rozhodol odhaliť svoje pocity, myšlienky, zážitky a zákulisie travel blogovania. Ukázal realitu influencerstva a to, že nie je vždy všetko také dokonalé, aké sa nám pri prehliadaní sociálnych sietí zdá.
Má cesta za štěstím | autor: Karel Gott
Karel Gott na konci svojej kariéry napísal vlastnú autobiografiu. Otvorene v nej hovorí o rodičoch a širokej rodine, o školských rokoch, kamarátoch a záľubách, ale i o súkromí, dcérach a manželstve. Je sebakritický a mimoriadne úprimný, predovšetkým v záverečných kapitolách, kde popisuje ťažké obdobie zápasu so zákernou chorobou. Publikácia obsahuje takmer 1800 fotografií, obrazových a dokumentačných materiálov o výnimočnej osobnosti tohto umelca.
Moja čínska dekáda | autor: Pavel Dvořák ml.
Autor sa po štúdiách na čínskej univerzite namiesto návratu domov rozhodol zostať v Číne. Z malej slovenskej dediny sa presťahoval do dvadsaťsedemmiliónového Šanghaja. Začiatky bez zázemia, peňazí a známostí boli ťažké, ale otvorili Pavlovi dvere do života. Spoznal tu svoju čínsku manželku, uchytil sa ako tlmočník, sprievodca a napokon aj majiteľ cestovnej kancelárie. S čitateľmi sa podelí o bizarné a vtipné zážitky z ciest, ale aj čínsko-slovenského manželstva a rodinného života.
Craig Ramsay – Šťastný chlapec | autor: Peter Jánošík, Tomáš Kyselica
Craig Ramsay sa v mladosti venoval napríklad aj drevárstvu, no zotrval pri hokeji, ktorý je súčasťou jeho života už viac ako 60 rokov. Vďaka tvrdej práci sa cez juniorské súťaže presadil až do NHL, kde 14 sezón odohral za jediný klub – Buffalo Sabres. Patril k najslušnejším a najlepšie brániacim útočníkom v celej súťaži. Kniha pútavo opisuje momenty zo života hokejového trénera Craiga Ramsayho počas pôsobenia v Slovenskom národnom tíme. Skvelá kniha pre všetkých fanúšikov hokeja.
Deväť žien | autor: Gwen Strauss
Skutočný príbeh deviatich žien zapojených do protifašistického odboja, ktoré nakoniec chytili, mučili a poslali do koncentračného tábora v Lipsku. Ku koncu vojny, aby prežili, utiekli z pochodu smrti. Tak sa začal jeden z najpôsobivejších príbehov druhej svetovej vojny, plný útrap a zúfalstva, ale aj nádeje, ľudskosti a bezcitnosti, odvahy i zbabelosti, vášne aj apatie, priateľstva i ľahostajnosti. Autorka je praneterou jednej z deviatich žien, vedúcej osobnosti skupiny Hélène Podliasky.
Stačí 10 minút | autor: Gordon Ramsay
S knihou šéfkuchára Gordona Ramsayho sa naučíte pripravovať skvelé jedlá za 10 minút. Z jednoduchých a čerstvých surovín dostanete to najlepšie za minimum času. Vďaka Gordonovým „skratkám" a šikovným tipom sa naučíte skrátiť čas varenia aj prípravy bez toho, aby ste v kuchyni narobili neporiadok.

Najbližšie udalosti

Otváracie hodiny

Svit
Pondelok: 10.00 - 18.00
Utorok: 10.00 - 18.00
Streda: zatvorené
Štvrtok: 10.00 - 18.00
Piatok: 10.00 - 18.00
Sobota: 08:30 - 11:30
Nedeľa: zatvorené

v mesiacoch jún, júl, august a september je knižnica v sobotu zatvorená

Pobočka Pod Skalkou
Sobota: 15.00 - 18.00
Spýtajte sa knižnice

Kalendár

POUTSTŠTPISONE
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
    Mestská knižnica Svit, štúrova 87, 059 21 Svit