On - Line katalóg


Novinky

Krásna literatúraLiteratúra pre deti a mládežOdborná literatúra

Kliatba rokenrolu | autor: Michele Primi
Publikácia ponúka 63 príbehov o umení, živote a smrti vo svete rokenrolu. Predstavuje príbehy umelcov, ktorých život sa skončil na vrchole kariéry. Niektoré prípady úmrtia zostali nevyriešené, iné majú prekvapivý koniec. Mnohé sa dali predpokladať alebo sa im dalo vyhnúť. Všetky však predstavujú nevysvetliteľný koniec fascinujúceho života rokerov vo svete, v ktorom človek zhorí, namiesto toho, aby pomaly vyhasol.
Životom na zelenú | autor: Matthew McConaughey
Nezvyčajné memoáre oscarového herca Matthewa McConaugheyho obsahujú pol storočia úvah a životných lekcií, sú nasiaknuté nenúteným šarmom i emóciami a oslavujú myšlienku, že to, čo nás napĺňa, je cesta a nie cieľová destinácia. V tejto knihe sa snúbia zábavný životopis, príjemný dobrodružný román, veselé príhody zo života, filozofická príručka propagujúca lásku a rodinu s neprikrášleným opisom duchovného a osobného obrodenia.
Ako byť šťastný | autor: Veronika Folentová, Vitalia Bella
Skúsené novinárky sa v knihe pokúsili uchopiť ľudskú snahu o spokojný život zo všetkých strán od narodenia cez obdobie dospievania, hľadania životného partnera a výchovu vlastných detí až po starobu a smrť. Ich rozhovory s odborníkmi a odborníčkami idú do hĺbky tém ako sú vzťahy, starnutie, priateľstvo, vyhorenie, spoločnosť, výchova detí či sexualita. Práve problémy v týchto oblastiach nás robia nespokojnými a nešťastnými.
Mak na našom stole | autor: Otília Jurgová
Mak je jedna z najobľúbenejších potravín. Vôňa makových koláčov, buchiet, či štrúdlí pripomína maminu a babičkinu kuchyňu. Recepty sú napísané jednoducho a zrozumiteľne vrátane podrobného postupu, čo ocenia aj začínajúce gazdinky.
Ukryté v slovách | autor: Jana Skladaná
Ukryté v slovách je zaujímavá a ojedinelá publikácia, ktorá odhaľuje pôvod 132 ustálených slovných spojení, ktoré bežne používame, ale často nevieme, čo presne vyjadrujú, ako a kedy vznikli. V publikácii sú spojenia napr. Achillova päta, Damoklov meč, Starý ako Matuzalem, či Sodoma a Gomora. Dielo je napísané pútavým jazykom a doplnené kvalitnými ilustráciami.
Fascinujúca pamäť | autor: Lisa Genova
Ako funguje pamäť? Čo rozhoduje o tom, že si niektoré veci pamätáte celé roky a na iné hneď zabudnete? Uznávaná neurovedkyňa a spisovateľka jednoduchým a zrozumiteľným jazykom vysvetľuje zložité mozgové procesy. Priblíži vám, ako funguje vytváranie spomienok a ako vznikajú pamäťové stopy, ktoré uschovávajú všetko, čo ste zažili. Pomocou jednoduchých cvičení si otestujete vlastnú pamäť a zistíte, ako môže byť negatívne ovplyvnená alebo ako sa dá ovplyvniť pozitívnym spôsobom.
Čo psy chcú | autor: Mat Ward
Psy sú viac ako len dobrí spoločníci. Môžu sa stať vašimi najlepšími priateľmi. Pod autorovým odborným vedením sa naučíte, čo sa vám váš havkáč snaží povedať štekotom či rečou tela a objavíte moderné spôsoby výcviku psov každého veku. Zahrajte sa spolu nové hry, rozvíjajte komunikačné zručnosti a relaxujte spolu len tak pre zábavu.
Futbalista z teba nikdy nebude | autor: Ján Ďurica
V mladosti si vypočul, že z neho futbalista nikdy nebude. Ján Ďurica sa však nevzdal svojho veľkého sna. A postupne sa všetko zlomilo. S Artmediou Petržalka si zahral skupinovú fázu Ligy majstrov, zažil majstrovstvá sveta i Európy, pôsobil v Rusku či v Turecku. V slovenskej reprezentácii vytvoril legendárnu stopérsku dvojicu s Martinom Škrtelom. Ďurica rozpráva o vzťahoch so spoluhráčmi a trénermi, opisuje zákulisie slovenskej reprezentácie. A aj to, ako po skončení kariéry hľadal stratenú identitu.
Tunel 29 | autor: Helena Merriman
Román zachytáva skutočný príbeh z Berlína roku 1962. Na základe preskúmania spisov Stasi autorka približuje okolnosti a pozadie toho, ako sa z obyčajných študentov vytvorila skupina odhodlaných kopáčov, ktorí pomohli uniknúť na slobodu z východného Berlína dvadsiatim deviatim ľuďom. Je to však nielen príbeh o nezdolnom odhodlaní a túžbe po slobode, ale aj príbeh o zrade, špionáži a láske, ktorá sa stala jeho prekvapivým epilógom.
Náhradník | autor: Harry, vojvoda zo Sussexu
Princ Harry prvý raz s nefalšovanou, neochvejnou úprimnosťou opisuje svoju životnú cestu. Nevšedná kniha Náhradník je plná pochopenia, odhalení, sebaspytovania a ťažko vydobytej múdrosti o sile lásky, ktorá je mocnejšia než zármutok.
Všetko o vašej záhrade | autor: Monty Don
Táto kniha je najkomplexnejšia, najpraktickejšia a najlepšie ilustrovaná príručka, akú môžete o záhradkárstve nájsť. Monty Don, popredný britský záhradník, sa s vami podelí o svoje dlhoročné skúsenosti a rady. Zistíte, ako si vytvoriť udržateľnú záhradu šetrnú k životnému prostrediu, ako čo najlepšie využiť dostupné prírodné zdroje na pestovanie ekologického ovocia a zeleniny, ako aj krásnych rastlín a kvetov.
Viktor – príbehy chatára a nosiča | autor: Oľga Krajčiová
Prichádza jar. Teším sa na návrat do môjho orlieho hviezda. Vysoko v horách, v tichu, kde zatiaľ nikto nie je. Naložím si na plecia krošňu a vykročím od smerovníka pri Popradskom plese. Zatiaľ mám ešte stále dobré skóre, no pomaly sa blíži remíza. Sú to preteky s časom, v ktorých pribúdajúce roky hrajú proti mne – hovorí Viktor Beránek. Knihu tvorí viac ako dvadsať kapitol zo života obyčajného muža, ktorý sa stal tatranským horským nosičom náhodou.
Marián Hossa-Moja cesta z Trenčína do Siene slávy | autor: Marián Hossa, Scott Powers
V tejto knihe Marián prehovoril o svojom živote na ľade, aj mimo neho. Berie fanúšikov na cestu začínajúcu detstvom na Slovensku a prevedie ich 19. sezónami v NHL, ktoré viedli k trojnásobnému zisku Stanley Cupu. Čitatelia sa dozvedia o ochorení, ktoré ukončilo jeho kariéru, ale aj o jeho rodinnom živote. Kniha je doplnená o desiatky fotografií z Mariánovej osobnej zbierky.
Najväčšie záhady a mystériá Slovenska 3 | autor: Miloš Jesenský, Petr Koutský
Slovensko je plné záhad. Tajomné miesta s nevysvetliteľnými úkazmi, fragmenty krvavej histórie či zvesti o bájnych bytostiach a magických predmetoch predstavujú takmer nevyčerpateľný zdroj tajomstiev. Prečítajte si o ďalších fascinujúcich a neobjasnených záhadách, ktoré mnohým nedávajú spávať a nútia ich vracať sa na miesta, na ktorých zažili čosi nepochopiteľné.

Najbližšie udalosti

04.03.2024 - 30.06.2024
Daruj knihu knižnici
výzva pre milovníkov kníh a knižníc
06.05.2024 - 14.06.2024
Svit a Tatry v medailérskej a faleristickej tvorbe
pozývame vás na nevšednú výstavu numizmatiky

Otváracie hodiny

Svit
Pondelok: 10.00 - 18.00
Utorok: 10.00 - 18.00
Streda: zatvorené
Štvrtok: 10.00 - 18.00
Piatok: 10.00 - 18.00
Sobota: 08:30 - 11:30
Nedeľa: zatvorené

v mesiacoch jún, júl, august a september je knižnica v sobotu zatvorená

Pobočka Pod Skalkou
Streda: 15.00 - 18.00
Spýtajte sa knižnice

Kalendár

POUTSTŠTPISONE
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
    Mestská knižnica Svit, štúrova 87, 059 21 Svit