On - Line katalóg

Novinky

Krásna literatúraLiteratúra pre deti a mládežOdborná literatúra

Ako spolu rastliny hovoria | autor: Helena Haraštová, Linh Dao
Napadlo ti niekedy, že rastliny, ktoré nás obklopujú v lese, v parku, na ulici, a tak nádherne nám vedia ozdobiť byt, sú poriadne zhovorčivé? Z knižky sa dozvieš, že aj keď rastliny nehovoria ľudskou rečou, vedia sa navzájom porozprávať o tom, čo zažili, vystríhať sa, chlácholiť sa, a dokonca si v prípade núdze aj pomáhajú.
Dedkov ostrov | autor: Benji Davies
Syd mal rád svojho dedka a dedko zas svojho vnúčika Syda. Navždy. Nikto a nič to nezmení.Jemný pestrofarebný príbeh o tom, že ľudia, ktorých ľúbime, ostávajú blízko nás – v našom srdci, hoci sa nám zdá, že odišli veľmi, veľmi ďaleko.
Emilka | autor: Gabriela Futová
Emilka je maličká víla. Alebo škriatok? Sama nevie. Narodila sa ako víla, ale je iná ako všetky víly, čo doteraz videla. Najviac na svete túži po tom, aby bola taká pekná ako ony. Netuší, že byť iná, neznamená len vyzerať inak. V príbehu sa dočítate, že keď ste iný, môže to byť aj preto, že ste celkom výnimočný.
Zvieratká z Jakubovho kopca | autor: Diana Mašlejová
POZOR, POZOR! Na zvieracej farme na Jakubovom kopci sa deje čosi nečakané. Zvieratká sa zo dňa na deň dozvedia, že celú farmu chcú uzavrieť a nepustiť ich von. A tak sa prasiatko Di, kuriatko Zu, krtko Pepito a psík Bob rozhodnú utiecť a hľadať si domček inde. Zdá sa však, že spanikárili priskoro. Doma je predsa doma.
Najkrajšie miesto | autor: Cecilia Heikkilä
Malý medveď sa spolu so starým otcom Veľkým medveďom vydá na dobrodružné putovanie na druhý koniec sveta, za očarujúcim miestom zo starej pohľadnice. Kniha prináša príbeh o túžbe po vlastnom mieste vo svete, o hľadaní nedotknutého kúska prírody aj o láske medzi starým otcom a vnukom.
Ako oklamať Anču | autor: Gabriela Futová
Mačka Flik je mestskou mačkou, ktorá so svojou rodinou trávieva víkendový čas na dedine. Keďže sú mačky zvedavé tvory, aj Flik zvedavo objavuje dedinské prostredie. Až kým raz nestretne tetku Anču a jej otvorenú kuchyňu s kusom delikátneho mäska na stole.
Pozor, bodkovaný pes | autor: Veronika Šikulová
Dunčo je bodkovaný pes! Doma ho všetci ľúbia. Aj keď rozhryzie topánky, zje zubnú pastu, rozbije voňavku, zožerie papierové škatuľky, suché rožky, vajíčkové škrupiny, šunku, vysype v kuchyni smetiak, odvlečie do záhrady pingpongovú raketu, zlomí pravítko, ociká práčku, nanosí si do brlôžka topánky a svetre... Pozóóór, bodkýýý! Ratuj sa, kto môžeš!
Klára v Afrike | autor: Petra Nagyová-Džerengová
Na Kláru čaká jedno veľké dobrodružstvo. Spolu s mamou a Tity cestujú do Afriky. Konečne uvidí všetky deti, o ktoré sa jej mamička starala. A bude jej môcť dokonca pomáhať v ordinácii! Klára má aj jedno veľké želanie: uvidieť živého leva. Hneď po prílete sa však zjaví ktosi nečakaný a prázdniny sa začnú trochu inak, ako si predstavovala. Kto je ten tajomný neznámy a prečo s ním zrazu Tity trávi tak veľa času?
Chrontulienka | autor: Branislav Jobus
Malý Jalafáš dostal do vienka veľmi nelichotivé hygienické návyky. Sudičky Špina Špinavá a Chronta Chrontavá totiž zamkli svoje sestry Čistotku Čistotnú a Milku Poriadkumilovnú v aute. A tak Jalafášovi čistota a poriadok nič nehovorili. Ešteže Čistotka a Milka vymysleli, ako Jalafáša z tej šlamastiky dostať. Oživili kopu špiny pod jeho posteľou a stvorili Chrontulienku. A v tej chvíli sa začali diať divy.
Modré srdce s kečupovým fľakom | autor: Marta Hlušíková
Deväťročná Laura má najväčšiu nohu v triede, geniálneho malého brata, v triede dve namyslené nepriateľky a jednu super kamošku. Okrem toho Laura ako jediná dostane od Lukiho modré srdce. Každý iný chlapec by jej daroval srdce červené, a nie modré zašpinené od kečupu. Napriek tomu všetkému je Laura dievča ako každé iné - raz sa trápi a raz smeje. To je asi u zaľúbených dievčat normálne.
Odvážne rozhodnutie | autor: Soňa Vancáková
Nina je čerstvá vysokoškoláčka. S elánom vstupuje na pôdu vysokej školy, no nečaká, že sa počas štúdia stretne s manipuláciou a nekalými praktikami od profesorov. Keď sa zoznámi so Samom, nachádza šťastie a hlbokú radosť. Osud im však prichystal veľkú ranu. Nečakaný úraz dostáva Sama na nemocničné lôžko, kde bojuje o život. Nina čelí výzve – stáť pri svojej láske, aj keď sa zdá, že ju navždy stratí.
Hon na tučniaka | autor: Juraj Raýman
Leo sa narodil na Štedrý deň, a tak je zvyknutý oslavovať narodeniny doobeda a Vianoce večer. Ale v deň jeho ôsmych narodenín všetko pokazí príchod nového súrodenca. Keď Leo prepašuje pod bundou zo zoo tučniaka a rozhodne sa s ním odísť na dlhú cestu do jeho pravej domoviny, rozbehne sa lavína nečakaných udalostí a Leo zažije ten najneobyčajnejší Štedrý večer a najdobrodružnejšie narodeniny.
Operácia Banány | autor: David Walliams
Jedenásťročný Erik trávi najviac času v londýnskej zoo, kde žije zviera, ktoré je preňho veľmi dôležité - gorila Getrúda. Erik ju chce ochrániť pred bombovými útokmi, a tak sa so svojím strýkom Sidom, ošetrovateľom v zoo, rozhodne s Gertrúdou utiecť. Ďalšia kniha od svetoznámeho britského komika a autora detských bestsellerov.
Vetroplavci - Kto zachráni korytnačky | autor: Jen Marlin
Séria Vetroplavci je o deťoch, ktoré zachraňujú ohrozené druhy zvierat. Je plná dobrodružstiev i čarovných obrázkov. Hlavnými hrdinami sú Max a Sofia – nadšení milovníci zvierat a prírody, ktorým osud našej planéty nie je ľahostajný.
Kamoši, frajeri a bozky za kamerou | autor: Kasie West
Nová kniha známej autorky románov pre mládež je druhou časťou trilógie o dievčatách, z ktorých každá má svoj sen, snaží sa získať priateľstvo, lásku i uznanie a popritom spoznáva samu seba. Hrdinkou knihy je sedemnásťročná Lacey, ktorá sa chce stať herečkou. Keď jej ponúknu úlohu vo filme, opustí domov i starých kamošov a vydáva sa na cestu do Los Angeles plnú nečakaných nástrah.
Programovanie pre deti | autor: Carol Vonderman
Kniha je určená všetkým mladým záujemcom, ktorí chcú hlbšie preniknúť do sveta počítačových programov, hier a aplikácií. Pomocou prehľadných postupov a grafických návodov aj úplní začiatočníci zvládnu základy programovania a budú schopní vytvárať jednoduché hry a zábavné animácie. Okrem toho sa naučia ako funguje počítač a internet, nájdu informácie o programovacích jazykoch a tiež sa dozvedia, ako vznikajú aplikácie a počítačové hry.
Marie Curie | autor: Maria Isabel Sanchez Vegara
Keď bola Marie Curie mladá, štúdium na univerzite jej ako žene zakázali. Napriek tomu sa stala vedkyňou uznávanou na celom svete. Za objav rádia a polónia, ktorý významne pomohol v boji proti rakovine, získala Nobelovu cenu za fyziku. Jedna z kníh z edície „Malí ľudia, veľké sny“, z ktorých sa deti zoznámia s výnimočnými ľuďmi a ich nevšednými osudmi
Posledný permoník | autor: Tereza Oľhová, Eva Škandíková
Ilustrovaná detská kniha o poslednom žijúcom permoníkovi, ktorý zostal po masívnej ťažbe zlata pod Kremnicou úplne sám. Žije v svojej malej izbičke v štôlni, bolia ho uši, túla sa podzemnými chodbami a občas prejde tajne k niekomu do domu a prečíta si dennú tlač. Až vďaka osemročnému Adamovi sa odváži vyjsť po 500 rokoch medzi ľudí.
Posledný medveď | autor: Hannah Gold
Otec zavedie April na Medvedí ostrov, aby sa mohol venovať svojmu výskumu. No April, napriek všetkým tvrdeniam dospelých, že na ostrove už nezostali žiadne ľadové medvede, jedného medveďa naozaj stretne. Je vyhladovaný, osamelý a ďaleko od domova. Odvážne dievča je odhodlané zviera zachrániť a vydáva sa na najdôležitejšiu cestu svojho života...
Lišiak Pax - Cesta domov | autor: Sara Pennypacker
Keď jedno z Paxových mláďat vážne ochorie, lišiak sa obráti na jediného človeka, ktorému dôveruje. A bez ohľadu na to, ako veľmi sa Peter usiluje zatvrdiť svoje zlomené srdce, láska si doň zakaždým nájde cestu. Chlapec aj lišiak sa vydávajú na cestu domov, za uzdravením... a opäť aj jeden k druhému. Pokračovanie podmanivého príbehu o nerozlučnom priateľstve chlapca a lišiaka, do ktorého zasiahla vojna.
Kedy stromy spievajú | autor: Michal Legíň
Deti, položili ste si niekedy otázku, ako si nažívajú stromy? Prečo sú tu? Ako dlho? Čo ich trápi, čomu sa tešia... Odpovede na tieto otázky sú ukryté na stránkach tejto knihy. Nájdete v nej veselé aj vážnejšie príbehy zvieratiek a múdreho starého duba a dozviete sa i o problémoch našej prírody.
Hovnivál Hugo | autor: Simona Smatana
Poznáte hovnivála? To je ten chrobák, čo pred sebou vaľká guličku z hovienok iných zvierat. Lenže hovniválovi Hugovi jedna gulička nestačí, chce ich mať čo najviac! Hovnivál Hugo je príbeh o chamtivosti, sile priateľstva a o tom, čo nás robí skutočne šťastnými. Začítajte sa do milého a poučného príbehu s prekrásnymi ilustráciami.
Veľká panda a malý drak | autor: James Norbury
Autor nám pripomína, aké veci sú v živote vlastne dôležité. Hovorí o tom, ako je pre nás prospešné sa občas stratiť či padnúť na dno, lebo inak by sme si nevychutnali takú "samozrejmosť" akou je napríklad radosť z dažďa. Knižka s milými ilustráciami, podobne ako Malý princ, vhodná pre malé deti i dospelých.
Sovička Eli chce mať kamaráta | autor: Georg Vollmer
Každý z nás túži po priateľstve. Sovička Eli nie je výnimkou. Na svojich potulkách sa zoznámi s kravičkou Matildou, čajkou Grétou či žabiakom Tobiášom. Zdá sa však, že všetky zvieratká sa chcú hrať iba cez deň, keď ona potrebuje spať. Môže sa premáhať, koľko chce, spánok na ňu predsa len doľahne. Podarí sa jej nájsť vytúženého kamaráta?
Rozprávky spod černičia | autor: Jill Barklem
Čarovný svet myších obyvateľov v černicovej húštine už celé desaťročia rozveseľuje malých čitateľov. Príbehy dobrosrdečných, starostlivých myšiek obleteli celý svet. Vyberte sa na prechádzku k černičiu. Ktovie, možno keď sa lepšie prizriete, uvidíte v kríkoch malé domčeky a v nich usilovné, usmiate myšky...
Chceš byť ako rýmsky vojak? | autor: Georgia Amson-Bradshaw
V tomto zábavnom dobrodružstve sa Kate, Angus a Eddie vrátia v čase do roku 100, aby zistili, čo všetko si od človeka vyžaduje povolanie rímskeho vojaka. Najprv sa musia popasovať s výzvami, ktoré súvisia s výcvikom, a potom sa dozvedia, akú výzbroj si majú vybrať, ako používať katapult a ako sa vyhnúť tomu, aby ich zasiahol oštep.

Najbližšie udalosti

Otváracie hodiny

Svit
Pondelok: 10.00 - 18.00
Utorok: 10.00 - 18.00
Streda: zatvorené
Štvrtok: 10.00 - 18.00
Piatok: 10.00 - 18.00
Sobota: 08:30 - 11:30
Nedeľa: zatvorené

v mesiacoch jún, júl, august a september je knižnica v sobotu zatvorená

Pobočka Pod Skalkou
Sobota: 15.00 - 18.00
Spýtajte sa knižnice

Kalendár

POUTSTŠTPISONE
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
    Mestská knižnica Svit, štúrova 87, 059 21 Svit