On - Line katalóg

Novinky

Krásna literatúraLiteratúra pre deti a mládežOdborná literatúra

Odvážne rozhodnutie | autor: Soňa Vancáková
Nina je čerstvá vysokoškoláčka. S elánom vstupuje na pôdu vysokej školy, no nečaká, že sa počas štúdia stretne s manipuláciou a nekalými praktikami od profesorov. Keď sa zoznámi so Samom, nachádza šťastie a hlbokú radosť. Osud im však prichystal veľkú ranu. Nečakaný úraz dostáva Sama na nemocničné lôžko, kde bojuje o život. Nina čelí výzve – stáť pri svojej láske, aj keď sa zdá, že ju navždy stratí.
Hon na tučniaka | autor: Juraj Raýman
Leo sa narodil na Štedrý deň, a tak je zvyknutý oslavovať narodeniny doobeda a Vianoce večer. Ale v deň jeho ôsmych narodenín všetko pokazí príchod nového súrodenca. Keď Leo prepašuje pod bundou zo zoo tučniaka a rozhodne sa s ním odísť na dlhú cestu do jeho pravej domoviny, rozbehne sa lavína nečakaných udalostí a Leo zažije ten najneobyčajnejší Štedrý večer a najdobrodružnejšie narodeniny.
Operácia Banány | autor: David Walliams
Jedenásťročný Erik trávi najviac času v londýnskej zoo, kde žije zviera, ktoré je preňho veľmi dôležité - gorila Getrúda. Erik ju chce ochrániť pred bombovými útokmi, a tak sa so svojím strýkom Sidom, ošetrovateľom v zoo, rozhodne s Gertrúdou utiecť. Ďalšia kniha od svetoznámeho britského komika a autora detských bestsellerov.
Vetroplavci - Kto zachráni korytnačky | autor: Jen Marlin
Séria Vetroplavci je o deťoch, ktoré zachraňujú ohrozené druhy zvierat. Je plná dobrodružstiev i čarovných obrázkov. Hlavnými hrdinami sú Max a Sofia – nadšení milovníci zvierat a prírody, ktorým osud našej planéty nie je ľahostajný.
Kamoši, frajeri a bozky za kamerou | autor: Kasie West
Nová kniha známej autorky románov pre mládež je druhou časťou trilógie o dievčatách, z ktorých každá má svoj sen, snaží sa získať priateľstvo, lásku i uznanie a popritom spoznáva samu seba. Hrdinkou knihy je sedemnásťročná Lacey, ktorá sa chce stať herečkou. Keď jej ponúknu úlohu vo filme, opustí domov i starých kamošov a vydáva sa na cestu do Los Angeles plnú nečakaných nástrah.
Programovanie pre deti | autor: Carol Vonderman
Kniha je určená všetkým mladým záujemcom, ktorí chcú hlbšie preniknúť do sveta počítačových programov, hier a aplikácií. Pomocou prehľadných postupov a grafických návodov aj úplní začiatočníci zvládnu základy programovania a budú schopní vytvárať jednoduché hry a zábavné animácie. Okrem toho sa naučia ako funguje počítač a internet, nájdu informácie o programovacích jazykoch a tiež sa dozvedia, ako vznikajú aplikácie a počítačové hry.
Marie Curie | autor: Maria Isabel Sanchez Vegara
Keď bola Marie Curie mladá, štúdium na univerzite jej ako žene zakázali. Napriek tomu sa stala vedkyňou uznávanou na celom svete. Za objav rádia a polónia, ktorý významne pomohol v boji proti rakovine, získala Nobelovu cenu za fyziku. Jedna z kníh z edície „Malí ľudia, veľké sny“, z ktorých sa deti zoznámia s výnimočnými ľuďmi a ich nevšednými osudmi
Posledný permoník | autor: Tereza Oľhová, Eva Škandíková
Ilustrovaná detská kniha o poslednom žijúcom permoníkovi, ktorý zostal po masívnej ťažbe zlata pod Kremnicou úplne sám. Žije v svojej malej izbičke v štôlni, bolia ho uši, túla sa podzemnými chodbami a občas prejde tajne k niekomu do domu a prečíta si dennú tlač. Až vďaka osemročnému Adamovi sa odváži vyjsť po 500 rokoch medzi ľudí.
Posledný medveď | autor: Hannah Gold
Otec zavedie April na Medvedí ostrov, aby sa mohol venovať svojmu výskumu. No April, napriek všetkým tvrdeniam dospelých, že na ostrove už nezostali žiadne ľadové medvede, jedného medveďa naozaj stretne. Je vyhladovaný, osamelý a ďaleko od domova. Odvážne dievča je odhodlané zviera zachrániť a vydáva sa na najdôležitejšiu cestu svojho života...
Lišiak Pax - Cesta domov | autor: Sara Pennypacker
Keď jedno z Paxových mláďat vážne ochorie, lišiak sa obráti na jediného človeka, ktorému dôveruje. A bez ohľadu na to, ako veľmi sa Peter usiluje zatvrdiť svoje zlomené srdce, láska si doň zakaždým nájde cestu. Chlapec aj lišiak sa vydávajú na cestu domov, za uzdravením... a opäť aj jeden k druhému. Pokračovanie podmanivého príbehu o nerozlučnom priateľstve chlapca a lišiaka, do ktorého zasiahla vojna.
Kedy stromy spievajú | autor: Michal Legíň
Deti, položili ste si niekedy otázku, ako si nažívajú stromy? Prečo sú tu? Ako dlho? Čo ich trápi, čomu sa tešia... Odpovede na tieto otázky sú ukryté na stránkach tejto knihy. Nájdete v nej veselé aj vážnejšie príbehy zvieratiek a múdreho starého duba a dozviete sa i o problémoch našej prírody.
Hovnivál Hugo | autor: Simona Smatana
Poznáte hovnivála? To je ten chrobák, čo pred sebou vaľká guličku z hovienok iných zvierat. Lenže hovniválovi Hugovi jedna gulička nestačí, chce ich mať čo najviac! Hovnivál Hugo je príbeh o chamtivosti, sile priateľstva a o tom, čo nás robí skutočne šťastnými. Začítajte sa do milého a poučného príbehu s prekrásnymi ilustráciami.
Veľká panda a malý drak | autor: James Norbury
Autor nám pripomína, aké veci sú v živote vlastne dôležité. Hovorí o tom, ako je pre nás prospešné sa občas stratiť či padnúť na dno, lebo inak by sme si nevychutnali takú "samozrejmosť" akou je napríklad radosť z dažďa. Knižka s milými ilustráciami, podobne ako Malý princ, vhodná pre malé deti i dospelých.
Sovička Eli chce mať kamaráta | autor: Georg Vollmer
Každý z nás túži po priateľstve. Sovička Eli nie je výnimkou. Na svojich potulkách sa zoznámi s kravičkou Matildou, čajkou Grétou či žabiakom Tobiášom. Zdá sa však, že všetky zvieratká sa chcú hrať iba cez deň, keď ona potrebuje spať. Môže sa premáhať, koľko chce, spánok na ňu predsa len doľahne. Podarí sa jej nájsť vytúženého kamaráta?
Rozprávky spod černičia | autor: Jill Barklem
Čarovný svet myších obyvateľov v černicovej húštine už celé desaťročia rozveseľuje malých čitateľov. Príbehy dobrosrdečných, starostlivých myšiek obleteli celý svet. Vyberte sa na prechádzku k černičiu. Ktovie, možno keď sa lepšie prizriete, uvidíte v kríkoch malé domčeky a v nich usilovné, usmiate myšky...
Chceš byť ako rýmsky vojak? | autor: Georgia Amson-Bradshaw
V tomto zábavnom dobrodružstve sa Kate, Angus a Eddie vrátia v čase do roku 100, aby zistili, čo všetko si od človeka vyžaduje povolanie rímskeho vojaka. Najprv sa musia popasovať s výzvami, ktoré súvisia s výcvikom, a potom sa dozvedia, akú výzbroj si majú vybrať, ako používať katapult a ako sa vyhnúť tomu, aby ich zasiahol oštep.
Dobrodružstvo na Ostrove korytnačiek | autor: Pavel Chodúr
Pablo s Máriou sú deti, ktoré milujú oceán a rozumejú reči jeho obyvateľov. Zanechajú rodičom list a nebojácne nasadnú na chrbty vráskavcov, aby sa vydali na ďalekú, dobrodružnú plavbu k Ostrovu korytnačiek. Musia zabrániť hroziacej katastrofe, no ešte predtým musia pomôcť v núdzi pani Karete a získať si dôveru korytnačích rodiniek.
Život Adama 4 - Rebel konečne tínedžerom | autor: Peter Opet
Ôsmak Adam má trinásť rokov a okrem dvoch mladších súrodencov má aj rodičov, ktorí sa mu neustále starajú do života. Mať vlastných rodičov ako zdroj vreckového a plnej chladničky je fajn, ale oni majú stále dojem, že je potrebné ho ešte aj vychovávať. No hrôza! Prečítajte si pokračovanie tínedžerskej série.
Kam chodia snehoví anjeli | autor: Maggie O´Farrell
Sylvia sa raz v noci náhle zobudí a zazrie niečo neuveriteľné. V izbe stojí anjel, ktorý jej prezradí, že ju prišiel ochrániť pred chorobou. Je to anjel, ktorého pred rokom vytvorila zo snehu a on sa potom premenil na jej strážneho anjela. Keď sa Sylvia po mnohých mesiacoch zotaví, zatúži sa znovu stretnúť so svojím anjelom. Toľko by mu toho chcela povedať, ale aj sa ho popýtať na mnohé veci. A má naňho aj jednu veľkú prosbu.
Požičajkovia | autor: Mary Nortton
Objavte čarovný svet požičajkov, malých piadiľudkov, ktorí si všetko potrebné požičajú! Pán Tobolka, jeho žena Hermína a dcéra Arieta sú takí maličkí, že by sa vošli do dlane. Nezvyčajná rodina býva pod dlážkou starého domu. Všetko, čo potrebujú, si „požičajú“ z domácnosti obrov, čo žijú nad nimi. Pre požičajkov je najdôležitejšie, aby ich nikto nevidel, preto sa starostlivo skrývajú. Všetko ide ako po masle, kým Tobolku jedného dňa nezazrie chlapec – a život Tobolkovej rodiny sa zmení.
Štyria jazdci | autor: Roman Brat
Knihu tvoria štyri príbehy, ktoré majú spoločný obsah: odhaľovanie netolerancie voči inakosti, poukazovanie na nespravodlivosť a brutálne šikanovanie, nelásku a bezohľadnosť ľudí voči sebe. Poviedky o tínedžeroch nič neprikrášľujú, na nič sa nehrajú, len realisticky opisujú skutočnosť v jej drsných rozmeroch. Sú nanajvýš súčasné nielen zobrazením života mladých ľudí, ale aj jazykom, zmýšľaním a hodnovernými situáciami.

Najbližšie udalosti

27.02.2023 - 31.03.2023
Čitateľská reťaz
pozývame deti a triedne kolektívy zapojiť sa do čitateľskej súťaže
01.03.2023 - 31.03.2023
Výtvarný salón
pozývame vás na výstavu z tvorby členov Klubu popradských výtvarníkov
01.03.2023 - 31.03.2023
Fero Guldan - Spišské exody
pozývame vás na výstavu obrazov

Otváracie hodiny

Svit
Pondelok: 10.00 - 18.00
Utorok: 10.00 - 18.00
Streda: zatvorené
Štvrtok: 10.00 - 18.00
Piatok: 10.00 - 18.00
Sobota: 08:30 - 11:30
Nedeľa: zatvorené

v mesiacoch jún, júl, august a september je knižnica v sobotu zatvorená

Pobočka Pod Skalkou
Sobota: 15.00 - 18.00
Spýtajte sa knižnice

Kalendár

POUTSTŠTPISONE
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
    Mestská knižnica Svit, štúrova 87, 059 21 Svit